Sklep & Komis BuBu - Obywatelska 67  www.bubu.lodz.pl      

Lista najczęściej zadawanych pytań oraz rady dot.  zakupu wózka.Jaki wózek na jesień i zimę?


UWAGA! PONIŻSZY TEKST DRASTYCZNIE MOŻE ZMIENIĆ TWOJE POGLĄDY. W KILKU PROCENTACH PRZYPADKÓW DOPROWADZA DO POWAŻNYCH KŁÓTNI MAŁŻEŃSKICH! NIE POZWALAJ GO CZYTAĆ mĘŻOWI!!!
Zmienna aura, wiatr, zimno, deszcz czy śnieg nie powinny pozbawiać dziecka przyjemności spacerów. Nie do przecenienia jest wpływ powietrza na zdrowie bobasa. Wybierając wózek na takie warunki trzeba mieć na uwadze kilka istotnych spraw: 1. Musi być na tyle duży aby nawet ciepło opatulone dziecko nie czuło się jak sardynka w puszce. Jednocześnie kupując trochę większy model mamy szansę użytkować go zarówno w pierwszym roku życia dziecka jak i następnym.
2. Często popełnianym błędem jest kupowanie wózka kierując się głównie jego ciężarem i możliwością jak najmniejszego złożenia. Wózki lekkie i składane do niewielkich rozmiarów sprawdzają się wcieplejszych porach roku . Niedowiarki niech spróbują 15 minutowego spaceru lekką spacerówką na 5-cio stopniowym mrozie i nawet płytkim śniegu. Jeśli nie pękną plastikowe kółka (mróz!)to życzę powodzenia przy pokonywaniu pierwszej płytkiej (np. 3 cm) zaspy. Jeśli się nie umęczysz to albo to nie było 15 minut spaceru (a np. stania) albo masz rewelacyjną kondycję (trenujesz coś? a może chcesz schudnąć?).
3. Kolejna sprawa to kółka. Wózki o kółkach małych, lekkich i plastikowych, jesienią o zimą nadają się do: piwnicy... To dobre rozwiązanie dla tych co nie planują i nie chcą spacerować w chłodniejsze dni. Im większe i im grubsze koła tym wygodniej będzie Ci prowadzić wózek - szczególnie po lodzie i śniegu. Najlepszym na jesień i zimę rozwiązaniem jest zakup wózka z kołami pompowanymi . Mimo większej wagi wózek prowadzi się wygodnie nawet przy złych warunkach (a i latem nie zawadza - docenisz to pokonując pierwszy trawnik czy piaszczystą dróżkę w maju.
jak ognia unikaj zimą wózków parasolka itp.
4. Jeśli twoja koleżanka namawia Cię na lekki, składany wózek - na jesień i zimę to: najpewniej ma jakiś na zbyciu i właśnie szuka nabywcy. Ewentualnie jej doświadczenia ze spacerów zimowych pochodzą ze ścieżki do garażu lub kawałka chodnika przed klatką.
5. Mając na względzie również takie dni, gdy wieje silny wiatr albo panuje mróz przydaje się przykrycie na ngi - rodzaj dodatkowego śpiworka oferowanego często jako dodatek do wózka. Na deszczowe dni docenisz również posiadanie folii przeciwdeszczowej.
ZAWARTE POWYŻEJ PORADY TYM BARDZIEJ TRZEBA SOBIE WZIĄĆ DO SERCA IM WIĘKSZE JEST NASZE SAMOZAPARCIE DO SPACERÓW NA CHŁODZIE. jEŚLI TWOJE SPACERY BĘDĄ RZADKIE I KRÓTKIE TO BYĆ MOŻE UDA CI SIĘ PRZEMĘCZYĆ W KAŻDYM WÓZKU KTÓRY CI SIĘ PODOBA. NIEZALEŻNIE OD TWOICH CHĘCI POWSTRZYMAJ SIĘ OD SPACERÓW PRZY BARDZO SILNYCH MROZACH - ZAPYTAJ PEDIATRY

Jaki wózek wybrać kupując na wiosnę?
Co powinno się mieć na uwadze przy kupnie wózka dziecięcego w okresie wiosny (ale nie tylko)?
Zbliża się pora roku, która zachęca do częstszych spacerów, a także mobilizuje rodziców do zamiany lub kupna wózka dla swojej pociechy.
Przed wybraniem się do sklepu lub komisu i kupowaniem pod wpływem chwilowego impulsu -bo wózeczek jest ładniusi - radzę przemyśleć jaki wózek potrzebujemy.
Chwilowe zauroczenie sprawdza się w burzliwej miłości - ale przy zakupach: rzadko...

- W jakiej okolicy mieszkasz? Gdzie będziesz chodzić na spacery?

1. Jeśli administracja Twojego osiedla nie dba o naprawdę równe chodniki (czyli większość) lub uwielbiasz spacery po lesie i nierównych ścieżkach to doradzam
kupić cięższy ale stabilny wózek na dużych kołach (najlepiej pompowanych). Lekkość prowadzenia i pokonywania nierówności z pewnością zrekompensują Ci trudności przy wnoszeniu na czwarte piętro.
2. Jednym z bardzo pomysłowych i praktycznych rozwiązań są trójkołowce. Doskonale sprawdzają się w trudnym terenie - a są lżejsze niż wózki na czterech kołach.
Łatwość manewrowania i możliwość złożenia stosunkowo dużego wózka do małych rozmiarów znalazły swoje odbicie w popularności wózków na trzech kołach w całej Europie i za oceanem.
3. Jeśli Twój spacer ogranicza się do drogi do samochodu lub uwielbiasz jeździć z dzieckiem pomiędzy regałami marketów - docenisz wszystkie zalety składanego
i lekkiego wózka na małych kółkach. Doskonałym pomysłem jest również kupowanie takiego wózka jako drugiego - specjalnie do wypraw na zakupy, w gości lub krótkie spacery dookoła bloku.
3a. Jeśli winda w twoim bloku często się psuje , a w bagażniku twojego malucha ciężko wcisnąć nawet smoczek - ciężar i składanie wózka powinno stać się jedynym kryterium zakupu.
4. Rozwiązaniem które próbuje pogodzić lekkość z łatwością prowadzenia w trudniejszym terenie - są wózki na podwójnych kołach - najczęściej skrętnych. Sprawdzają się przy spacerach w umiarkowanie łatwym terenie, zachowując wiele z lekkości czy poręczności składania mniejszych wózków. Jednakże każdy wybór spotka się z którymś z ograniczeń wynikających z mechaniki wózków i nieubłaganych praw fizyki.
Sprzedawcy zachwalający wózki "uniwersalne" lekkie i na każdy teren, równie dobrze mogliby zachwalać funkcjonalność lekkiego walca . lub składanej szabli. Dla takich sprzedawców wózek służy głównie do zarabiania pieniędzy a nie zadowoleniu klienta.
Kolejną czynnikiem który trzeba uwzględnić jest wielkość dziecka. Duzi rodzice często zapominają że ich pociecha za chwilę może mieć podobne problemy
co koszykarze w małym fiacie . Jeśli twój mąż jest dużym facetem - niech dzwiga! Duży facet, dużo siły... (i duże dziecko? ).
Należy pamiętać również, że specjalnie dla wygody osób wysokich (co nie przeszkadza nam- normalnego wzrostu) producenci wózków wymyślili wysuwane -regulowane rączki.
5. Jeśli Twoje dziecko chętnie chodzi - już czas abyś zastanowiła się nad lekkim i składanym wózkiem typu "parasolka". W lesie czy na ulicy wystarczą mu buty, a gdy się trochę zmęczy "parasolka" dowiezie do celu. (Niektóre "parasolki" dzięki specjalnych wkładom - gondolom dla małych dzieci - nadają się nawet do użytkowania we wcześniejszym wieku niż "zwykłe" parasolki).
Na koniec muszę przypomnieć o dostosowaniu wózka do wieku dziecka.. Zakup wózka używanego (koniecznie sprawdzonego i zadbanego) może być dobrym rozwiązaniem
dla rodzin chcących mieć wózek na bieżąco dopasowany do potrzeb dziecka.. Przy zakupie wózka używanego istotne jest sprawdzenie go przed zakupem lub kupowanie w komisie - najlepiej poleconym przez kogoś kto już kupował w danym miejscu. - PODSUMOWANIE:
- A. Na dwóch różnych biegunach znajdują się waga i poręczność składania wózka lub wygoda dziecka i lekkość prowadzenia. - B. Wózek musi być dostosowany do wieku dziecka i rodzaju użytkowania.
- C. Wraz z rozwojem fizycznym dziecko dorasta do kolejnych rodzajów wózków.
Pozdrawiam -zapraszam do BuBu
Małgosia

Jaki wózek dla noworodka  - rady dla przyszłego taty(nie pozwalaj go czytać kobicie!)

Skoro trafiłeś na tę stronę to pewnie żona wierci ci dziurę w brzuchu i każe oglądać tysiące różnych urządzeń posiadających około czterech kółek i przeznaczonych na pojazd dla małego dziecka. Nie, nie chodzi o samochód. Chcąc błysnąć daną ci od urodzenia fachowością w tematach mechanicznych zostaw żonie wybór koloru a sam twardo przedstawiaj argumenty dlaczego taki a nie inny jest lepszy.
Jeśli temat wózków dziecięcych jest Ci obcy – zapoznaj się z podstawowymi informacjami na ten temat, co byś się nie wpakował siebie i żony w pojazd „marzenie” – czyli taki o którym będziecie marzyć by się go szybko pozbyć..

.Zwykle największy dylemat to wybór pomiędzy wózkiem trochę cięższym (takim z gondolą lub wkładem i większymi kołami  )  a wózkiem spacerowym rozbudowanym o funkcje wózka dla noworodka. . Argumentem, który jest  „ na topie” jest kwestia noszenia wózka (po schodach etc). Na tak postawioną kwestię odpowiadaj żonie „ wózek ma służyć do jeżdżenia czy do noszenia?”. Przecież wózkiem głównie się jeździ, a nie nosi!!!.  Jeśli nie mieszkasz naprawdę wysoko (bez windy) postaraj się przekonać małżonkę do wózka  większego (obszernego). Dzieci rodzą się teraz coraz większe, a rosną tak szybko, że często wózek staje się za mały zanim dziecko postawi pierwszy krok. Pomijam kwestię tego, że maluch któremu jest ciasno i niewygodnie staje się marudne. Nie znam rodzica który by zachowywał stoicki spokój jak mu maluch ryczy „bez powodu”. Może mu być po prostu ciasno w zbyt małym wózku. Pamiętaj o tym szczególnie jeśli któreś z rodziców jest dużego wzrostu – geny robią swoje.  No i jeszcze jedno - większym wózkiem łatwiej się jeździ. Jest bardziej stabilny i nie męczysz się prowadząc go.

Wózki typu „parasolka”, zaleca się dopiero dla dzieci trochę starszych – powyżej 1-ego roku, życia – takich co niebawem będą biegać. Wtedy ma jak najbardziej sens. Jednak aby wózek łatwo było prowadzić– podjeżdżać pod krawężniki, łatwo przejechać po trawniku czy piaszczystej ścieżce w parku - powinien mieć duże kółka – najlepiej pompowane. Owszem taki  jest cięższy od parasolki. Jednak lepiej mieć mały problem przez 3 minuty na schodach niż 133 minuty męczarni przy pchaniu na spacerze. Jak każdy facet pewnie wiesz, że terenowe samochody maja duże koła, a wózek ciągle musi jeździć po trudnym terenie – krawężniki, chodniki etc.
    CZYLI:
Parasolka dla malucha owszem tak, ale jako wózek zapasowy lub drugi - taki do wożenia w samochodzie. Na zakupy w markecie czy wypad do teściowej na obiad. Na spacery i do codziennego wożenia małego dziecka koło domu zaleca się raczej wózki o solidniejszej konstrukcji i wygodniejsze zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.. Nie wolno mylić łatwego przewożenia w samochodzie z łatwym wożeniem dziecka. To dwie zupełnie inne sprawy i rzadko występują w parze. Jeśli jesteś rodzicem który zamierza często spacerować z dzieckiem – zaleca się kupno wózka dużego z tradycyjną gondolą na dużych pompowanych kołach. Płacz kobiety która „ nie wniesie” wózka na pierwsze piętro jest niczym w porównaniu z marudzeniem  tej która wróci umęczona ze spaceru z dzieckiem w wózku źle dopasowanym do potrzeb. Nie ulegaj podszetpom  „mądrych” doradców. Sam musisz dobrać wózek do rzeczywistych potrzeb. Ignoruj wydajemisię znajomych, którzy często pamiętają  wózek którym  jeździli jako ostatnim – czyli ten dla starszego już dziecka, najczęściej już chodzącego.

No i nie wiem...
10 przykazań kupującego wózek.

1. Nie będziesz ulegał podszeptom kogokolwiek, za wyjątkiem własnych rzeczywistych  potrzeb. Ty tu rządzisz.

2. Cudów nie ma. Wózek jest albo lekki, mały  i dobrze się składa albo jest wygodny dla dziecka i łatwy do prowadzenia w trudnym terenie.

3. Zanim zdecydujesz się na zakup, na chłodno oceń co jest Ci potrzebne. Gdzie i jak będziesz tym jeździł. Jak często będziesz wózek przewozić czy dźwigać na 5 piętro bez windy.

4. Zanim wybierzesz się do sklepu miej przygotowane konkretne pytania do sprzedawcy. Nie pozwól sobą manipulować i wcisnąć sobie wózka który najłatwiej się sprzedaje. (czytaj: modny, tani,  najlżejszy, uniwersalny, dla dziecka w każdym wieku, etc)

5. Rodzice są różni. Wózek idealny dla jednych będzie „nieporozumieniem” dla innych. Idealny wózek musi być dopasowany do konkretnego dziecka w konkretnym momencie i do sposobu jego wykorzystywania.. Niezadowolenie  niektórych rodziców wynika  najczęściej z faktu że ulegli pokusie kupna wg. jakiegoś widzimisię - mody, podszeptów znajomych czy bzdur wyczytanych na niektórych forach internetowych. 

6. Zawsze dobieraj wózek do wieku dziecka i planowanej formy jego użytkowania. Jeden wózek będzie najlepszy na leśne spacery z noworodkiem a inny do jazdy po supermarkecie ze starszym bobasem.

7. Kolor tapicerki i aktualna moda przestają  być ważne już po kilku tygodniach od zakupu wózka. Najważniejsze stają się wówczas wygoda prowadzenia i komfort dziecka.
8. Nie zawsze wózek najdroższy jest najlepszy. Szukaj takiego za rozsądną cenę, spełniającego Twoje wymagania dotyczące funkcjonalności. Unikaj za to wózków najtańszych, gdyż ich jakość zwykle odpowiada cenie.

9. Najważniejsze czynniki decydujące  o wyborze wózka to: wiek i waga dziecka, częstotliwość użytkowania, teren po którym będzie jeżdżony najczęściej, piętro zamieszkania, wielkość bagażnika w samochodzie, czy to wózek główny czy też zapasowy ( dla babci, etc).
10. Ostatnie przykazanie jest najważniejsze: UWAŻNIE  SŁUCHAJ KOMPETENTEGO SPRZEDAWCY. Tylko kompetentnego, z długoletnim doświadczeniem. Ktoś, kto sprzedał kilka tysięcy wózków zwykle wie co poradzić, aby nabywca był zadowolony - pod warunkiem, że kupujący chce słuchać
KLIKNIJ W INTERESUJĄCE CIĘ LINKI:

O Firmie

MAPKA-dojazd

sprzedaż WYSYŁKOWA

Wyprawki

PORADY: fotelik

FAQ ( porady - wózki)

kontakt
WEJŚCIE NA STRONĘ GŁÓWNĄ